Zielony dzień

W ramach realizacji programu “Kubusiowi Przyjaciele Natury” 31 marca w naszym przedszkolu w grupie dzieci 6-letnich oraz 5,6-letnich odbył się Zielony Dzień. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły ubrane na zielono. Przedszkolacy rozpoczęli zabawę od własnoręcznie przygotowanego śniadania. Dzieci samodzielnie, pod okiem pań robiły sobie zielone  kanapki z dodatkiem zielonego ogórka, szczypiorku i zielonej sałaty. Dzieciom bardzo smakowały własnoręcznie przygotowane kanapki.

Tuż po śniadaniu dzieci wzięły udział w zajęciach ekologicznych podczas których udzielały odpowiedzi na pytania i ciekawostki zadawane przez nauczycielki. Uczestnicy zajęć wiedzieli, co symbolizuje Zielony Dzień oraz że ten kolor jest przyjazny środowisku. Przedszkolaki wykonali również prace plastyczne posługując się zielonymi kredkami, a następnie bawiły się przy piosenkach.

Na zakończenie dzieci jadły owoce koloru zielonego  jabłka i kiwi. Wszyscy bawiliśmy się tego dnia wspaniale.