Dnia 4.03.2011r grupa dzieci 3  letnich wraz z nauczycielem, zgodnie z planem pracy dydaktyczno  wychowawczej  zrealizowała zajęcia “Domowe ciasteczka” w ramach tematu kompleksowego “Praca kucharki”. Dzieci przyniosły chusteczki na głowę i fartuszki, żeby móc wczuć się w rolę kucharki. Nauczycielka pod czujnym okiem 18 kucharek i kucharzy zarobiła ciasto na ciasteczka. Następnie każde dziecko mogło samodzielnie wycinać przy pomocy foremek różne kształty ciasteczek. Gdy ciasteczka były gotowe zostały umieszczone na blaszce. Następnie wszyscy wspólnie zanieśliśmy do kuchni blachę z ciastkami, gdzie piekły się pod czujnym okiem pań kucharek. Na końcu odbyła się wspólna degustacja ciasteczek. Dzieci zgodnie stwierdziły, iż były przepyszne.