Patrol ekologiczny

Oj działo się działo, 29.III 2011 r. dzieci z grupy 4 latków i 4,5 latków wyruszyły wspólnie na “Patrol ekologiczny”. Dziarsko i z wielkim przejęciem tropiły ślady niechlubnej działalności człowieka. Porozrzucane butelki, papierosy, papiery to tylko nieliczne przykłady braku kultury dorosłych, ale nie tylko. Na placu zabaw dzieci zauważyły porozrzucane papierki po cukierkach, butelki po napojach. Niektóre z nich zaopatrzone w notatniki i kredki dziarsko zaznaczały co zaobserwowano.Sprawdzono czy na osiedlu są pojemniki  do których można wrzucać  butelki plastikowe, szkło, papier . Dzieci na bieżąco dzieliły się spostrzeżeniami i wymieniały uwagi na temat czystości na osiedlu.
Po powrocie do przedszkola  przelały  swoje odczucia dotyczące patrolu na papier. Powstały bardzo ciekawe prace, które pokazały, że jeszcze wiele na osiedlu jest do zrobienia.