‘Żegnamy Cię Zimo, a witamy wiosnę’

W naszym przedszkolu przyjął się zwyczaj żegnania zimy i witania nadchodzącej wiosny.  W tym roku, wszyscy spragnieni  nadejścia wiosny przygotowywali się do jej powitania.

Dzieci ze wszystkich grup wyruszyły  spod naszego przedszkola w pożegnalnym orszaku z Marzanną na czele do naszego ogródka. Dzieci nie szczędziły głosu wznosząc okrzyki: ?Marzanno, Marzanno ty zimowa panno. Ciebie pożegnamy, WIOSNĘ powitamy? , wprawiając tym przechodniów w dobry nastrój i uśmiechy na twarzach. Marzanna została spalona zgodnie z tradycją a dzieci powróciły do przedszkola z kolorowym Gaikiem. Wiosnę przywitaliśmy i miejmy nadzieję, że szybko nadejdzie, my zrzucimy zimowe ubrania i już cieszymy się na dłuższe spacery i zabawy w ogrodzie.