Jesienna Spartakiada w Zajączkowie.

W słoneczny jesienny ranek, 24 września b. r , przedszkolny ogród stał się miejscem radosnego powitania Jesieni. Drużyny najmłodszych przedszkolaków ?Liski?/2-3 latki/ i ?Zajączki?/4-latki/,w charakterystycznych opaskach na głowie pierwsze przystąpiły do sportowej zabawy.

?Spartakiada w Zwierzątkowie?, której były uczestnikami, miała na celu rozwijanie zamiłowania dzieci do zabaw i ćwiczeń ruchowych na świeżym powietrzu.

Sportowe zmagania drużyn Lisków i Zajączków rozpoczęła wspólna zabawa na trawie ?Opadające liście?. Potem każdy uczestnik pokonywał tor przeszkód, na który składały się takie ćwiczenia :

  1. ?Zwinny jak wiewiórka? bieg slalomem między kręglami i celowanie szyszką do kosza

  2. ?Skok zajączka? przeskok przez laskę

  3. ?Sokole oko? rzut piłeczką do celu

  4. ?Obiegnij drzewo? wspólny bieg obu drużyn między drzewami i zbieganie z pagórka.

Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w zabawach, wykonywały ćwiczenia najlepiej jak potrafiły i okazywały radość z podjętego wysiłku. Ostatnim, wspólnym działaniem obu drużyn sportowych było zbieranie darów Jesieni /sosnowe szyszki/, które trafiły do Kącików Przyrody.

Na zakończenie ?Spartakiady w Zajączkowie? drużyna Lisków otrzymała w formie upominków kolorowe obrazki a drużyna Zajączków emblematy z postaciami zwierząt.