Jesienna spartakiada w Zwierzątkowie

W piątek 24.09. dzieci z grupy 4,5 latków i 5 latków  oraz dzieci z grup 5,6 i 6 latków uczestniczyły w jesiennej spartakiadzie w Zwierzątkowie, która była źródłem doznań zmysłowych, związanych z otaczającą przyrodą, takich jak: urok słonecznej, jesiennej pogody, zapachy, kolory, odgłosy i kontakt z materiałem przyrodniczym. Dla urozmaicenia i pobudzenia aktywności ruchowej dzieci, wykorzystana zostały nietypowe ale łatwo dostępne przybory: szyszki, kasztany, liście, marchewki, chusty. Ćwiczenia z nimi cieszyły i bawiły uczestników spartakiady, dostarczając przyjemnych doznań i przeżyć emocjonalnych.

Ważnym elementem,  podnoszącym atrakcyjność spartakiady były maseczki zwierząt leśnych i opaski z ich wizerunkami, które każde dziecko nosiło na głowie podczas jej trwania. Spartakiada  nie zakończyła się wyłącznie rozdaniem pamiątkowych dyplomów. Radości było co niemiara…