Festyn Rodzinny

Tort z niespodzianką

Tort z niespodzianką

W dniu 25.05.2010r. odbył się Festyn z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka podczas którego licznie przybyli goście miło spędzili czas. Festyn rozpoczęliśmy występami dzieci w następującej kolejności:

 1. grupa unijna dzieci 3-4-5 letnie: – taniec Piratów

 2. grupa 3-latki: taniec ?Jadą misie?, taniec ?Kotki dwa?, piosenka ?Laurka?

 3. grupa 3,4-latki: taniec ?Małe bączki?, piosenka ?Moja mama i mój tata?

 4. grupa 4-latki: taniec ?Fiesta?, piosenka ?Moja mama?

 5. grupa 5-latki: taniec ?Ti tu?, taniec ?Spanrinken?

 6. grupa 5,6-latki: taniec ?Bambo?, piosenka ?Nasza mamo?

 7. grupa 6-latki: taniec ?Woule ? Wous?, taniec ?Poprzez świat?.

  Wszystkie występy oglądała licznie zgromadzona publiczność a dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami

  Wszystkich uczestników festynu zabawiali wodzirejowie: były konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, tańce oraz przyśpiewki. Na dzieci czekały atrakcje takie jak: zamek dmuchany, zjeżdżalnia, tor sprawnościowy, koło szczęścia, konkurs plastyczny, kącik fryzjerski salonu Gabriel, malowanie twarzy. Była loteria fantowa i 3 nagrody główne: 2 zegarki oraz rower BMX. Serwowane były smakołyki: ciasto, kiełbaski z grilla, grochówka, chleb ze smalcem i ogórkiem, pyszne sałatki, frytki, gofry, lody, pop-corn, napoje. Atrakcją były 2 przepyszne torty z niespodzianką ukrytą w jednym z kawałków ? szczęśliwiec mógł znaleźć łańcuszek srebrny.

  Niewątpliwie dużą atrakcją naszego festynu był udział w nim służb ratowniczych. Była straż pożarna i pokaz akcji ratowniczej w wykonaniu strażaków. Rozwijanie węży, lanie wodą, założenie kasku, wejście do wozu strażackiego to niezapomniane przeżycia dla naszych przedszkolaków. Karetka pogotowia i ratownicy też dostarczyli wielu wrażeń. Dzieci mogły zobaczyć karetkę od środka i to dostarczyło im dużo frajdy.

  Na naszym festynie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oprócz dobrej zabawy celem naszego festynu było pozyskanie środków finansowych. Dochód z festynu wyniósł: 4745,73zł., środki te zostaną przeznaczone na doposażenie ogrodu przedszkolnego w sprzęt terenowy dla dzieci.

  W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować Rodzicom oraz wszystkim pracownikom przedszkola ? nauczycielom i pracownikom obsługi za duże zaangażowanie w organizację festynu. Dziękuję za pomoc w pozyskiwaniu sponsorów, za podarowanie fantów, za upieczenie ciast, podarowanie kiełbasy, za obsługę festynu, za pomoc w transporcie ław i podestu. Dziękuję za każdą okazaną pomoc. A wszystkim pozostałym gościom za uczestnictwo w festynie i dużą życzliwość.

  Róża Bojda


  Więcej zdjęć w galerii.