“Sznupek radzi jak być bezpiecznym na drodze”

W dniach od 07-16.04 2010r. dzieci z grupy 6-latków w ramach kampanii pod nazwą “2009 – rok pieszego” prowadzonej przez garnizon śląskiej Policji, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach brały udział akcji pt “Sznupek radzi jak być bezpiecznym na drodze”.
Celem prowadzonej akcji jest przybliżenie dzieciom zasad bezpiecznego i prawidłowego poruszania się po drodze, uczulenia na zagrożenia jakie czekają na nich kiedy nie stosują do zasad ruchu drogowego. Dzieci 6-letnie w ramach tej akcji: brały udział w wycieczce na skrzyżowanie, gdzie przypomniały sobie i utrwaliły zasady poruszania się pieszych, wykonywały prace plastyczną pt. ” Ruch uliczny”, wykonały makiety przedstawiające ulice, projektowały własne znaczki odblaskowe, obejrzały film pt. “Sznupek radzi jak być bezpiecznym na drodze” oraz nauczyły się refrenu piosenki ” My przepisy dobrze znamy”.
Zajęcia w ramach realizacji tej akcji dzieciom bardzo się podobały a zdobyta ta droga wiedza z pewnością przyczyni się do tego, że będą one w przyszłości bezpiecznymi uczestnikami ruchu drogowego.