Zajęcia w Miejskiej Bibliotece

Po raz kolejny gościliśmy w przyjaznych progach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej – w dziale muzycznym – gdzie z uśmiechem i serdecznością witani jesteśmy przez jej pracowników.
Pani Krystyna zawsze z zapałem zapoznaje przedszkolaków z literaturą dziecięcą, w której jest wiele pięknych i wartościowych przesłań. Łączy to z działalnością plastyczną, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia wspólne spotkania. Tym razem nie było inaczej. Dzieci miały czas wykonać pracę plastyczną, wysłuchać opowiadania i porozmawiać na jego temat. Odpowiedzieć na pytanie, ” Jaki jestem?”. Jak należy zachowywać się w życiu codziennym – co jest w nim ważne. Na co należny zwracać uwagę w kontaktach z innymi ludźmi. To poważne tematy, ale jak ważne. Dzieci uczestnicząc w zabawie dydaktycznej mogły samodzielnie odpowiedzieć na zadane pytania i postawione problemy. Nie zabrakło słodkości – które były nagrodą za prawidłowe odpowiedzi. Zajęcie zakończyło się wspólnymi pląsami przy dziecięcej muzyce.
Wykonane przez dzieci dziecięce główki, powieszone zostały nad ich wizytówkami . Nie tylko ozdabiają salę ale i pomagają dzieciom w odszukaniu swoich imion a więc – cieszą oko i jednocześnie pełnią funkcję dydaktyczną.
Wychowawczyni 5,6 latków : Katarzyna Kocerba