Spotkanie autorskie z Bogusławą Hodyl oraz przedstawienie “Strach na wróble”

Do naszego przedszkola zawitali aktorzy z Krakowa. Gościem specjalnym była Bogusława Hodyl – autorka książek dla dzieci i jednocześnie aktorka teatru “Strofa” z Krakowa.

W trakcie występu, autorka pokazała dzieciom jak łatwo można samemu ułożyć wiersz, włączając je do wspólnej zabawy w słowa i rymy. Dzieci prześcigały się w wymyślaniu słów do rymu. Tworzenie czegoś nowego, własnego, sprawiało dzieciom dużo radości. Przedszkolaki były zachwycone treścią wiersza, zaprezentowanego przez naszego gościa “Krowa w centrum Krakowa”. Wiele uśmiechu i humoru dostarczył im wiersz o liczbach pt. “Która ważniejsza?”. Dzieci miały okazję do utrwalenia liczenia w zakresie od 1 do 10. W dalszej części spotkania poetka przedstawiła dzieciom książeczkę “O czterech porach roku”. Były w niej wiersze o jesieni, bałwanie w okularach, o tym, jak zima tańczyła z wiosną i o kolorowych wakacjach. Zaletą tej książeczki były rysunki do kolorowania. Na koniec aktorzy przedstawili zabawną historię pewnego stracha na wróble i niesfornego wróbla. W rolę wróbla wcieliła się autorka wierszy dla dzieci  Bogusława Hodyl.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie teatrzyku !!!