Zajęcia w Bibliotece Miejskiej

15 stycznia 2010 r. Krasnalki ? czyli dzieci 5, 6 letnie były gośćmi Działu Muzycznego ? Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śl, gdzie wysłuchały w niezwykle pięknej scenerii świątecznej – Legendy o Złotej Kaczce W. Chotomskiej. Wysłuchana legenda była inspiracją do wykonania przez dzieci pracy plastycznej, pt ? Złota Kaczka?- techniką orgiami. Z wielkim zaangażowaniem i skupieniem wykonywały dzieci polecenia pani Krysi. Końcowy rezultat przeszedł najśmielsze oczekiwania. Złota Kaczka wyszła jak prawdziwa. Rodzice mogli podziwiać prace swoich dzieci na gazetce dla rodziców.
Dzieci odpowiadały również na pytania zadawane przez prowadzącą  które dotyczyły wysłuchanej wcześniej legendy. Za każda dobrą odpowiedź, nagradzane były cukierkiem.
Zajęcia tak bardzo podobały się dzieciom, że wspólnie postanowiliśmy  że znów odwiedzimy bibliotekę 14 marca .
wychowawczyni grupy : Katarzyna Kocerba