Jesienna Sportowa Spartakiada

27.11.2009 r. dzieci z grupy 5,6 latków i 6 latków uczestniczyły we wspólnie zorganizowanej przez ich panie  Kasię, Klaudię i Alę ? Jesiennej spartakiadzie?. Nauczycielkom organizującym tę sportową rywalizację przyświecał ważny cel i jednocześnie przesłanie Pierre de Coubertina? ?Najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężyć, ale wziąć w nich udział, podobnie jak w życiu nie jest ważne triumfować, ale zmagać się z organizmem?.

Drużyna ? Zajączków? i ? Wiewiórek? dzielnie – z wielkim zapałem i zaangażowaniem, rywalizowały ze sobą w różnorodnych konkurencjach – pokonując niejednokrotnie zmęczenie i lęk przed przegraną. Uczestniczyły w ? szyszkowym wyścigu?, w ? biegu myszek?. Przeobrażały się w skaczące zajączki, zwinne wiewiórki czy sprytne liski. Nie zabrakło również sokolego oka!

Na zakończenie spartakiady dla wyciszenia nagromadzonych emocji, dzieci zabawiły się w ?poszukiwaczy skarbów?. Następnie ogłoszono wyniki i wręczono pamiątkowe dyplomy oraz soczki wszystkim uczestnikom spartakiady. Wygrały ? Zajączki? , ale już niedługo ? Wiewiórki? będą mogły się zrewanżować. Spartakiada zimowa tuż, tuż?