Dzień Marchewki

30 października ? Krasnalki?, czyli dzieci 5, 6 letnie obchodziły DZIEŃ MARCHEWKI.
Celem święta było: przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury, na przykładzie marchewki.
Rozpoczęliśmy nasze świętowanie od inscenizacji piosenki pt., ?Urodziny marchewki?. Następnie dokładnie wymyliśmy przyniesione z domu marchewki i zrobiliśmy z nich pyszny sok marchwiowy. Postanowiliśmy również nieco poeksperymentować i dodawaliśmy do niego różne owoce, np.: pomarańcze, mandarynki, jabłka czy gruszki. Degustowaliśmy otrzymane soki i wybieraliśmy najsmaczniejszy.
Zabawy i ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem marchewek były również ciekawe i śmieszne. Sprawiały jednak niektórym Krasnalkom sporo trudności. Musiały wykazać się zręcznością, szybkością i gibkością.
Zabawa pt. ? W ogródku warzywnym? była dla wszystkich sporym wyzwaniem. Towarzyszyło jej sporo emocji Nie było łatwo utrzymać równowagę, ale niektórym to się udało.
Dzieci, które miały ochotę na dalszą zabawę z panią układały marchewki od największej do najmniejszej i odwrotnie, tworzyły zbiory równoliczne i nierównoliczne. Określały ? na oko? w którym koszyku jest więcej marchewek itp.; składały obrazek marchewki pocięty na 5 części; tworzyły ?pomarańczowe obrazki? wg własnych pomysłów i przy użyciu wybranych przez siebie technik plastycznych.
Zabawa zakończyła się rozdaniem pamiątkowych lizaczków z podobizną ?uśmiechniętej marchewki?.