Wycieczka do lasu

28.09.2009 r. ?Krasnalki? wraz z p. Kasią i p. Basią wyruszyły na wycieczkę do pobliskiego lasku pod hasłem ? I po lesie chodzi jesień?. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom środowiska przyrodniczego jakim jest las. Dzieci poznały drzewa liściaste takie jak : kasztanowiec, buk, jarzębinę, leszczynę, brzozę, dąb czerwony. Drzewa iglaste: modrzew, sosnę, świerk, jodłę. Wskazywały różnice i podobieństwa. Szukały przedstawicieli świata zwierząt, np. mrówek, pająków, ptaków. Dzieci zbierały materiał przyrodniczy do kącika przyrodniczego , np. kolorowe liście, owoce leszczyny, żołędzie, kasztany, szyszki, noski klonu, ciekawe korzenie itp.

Wycieczka połączona była ze słuchaniem odgłosów otoczenia. Dzieci przyporządkowywały poszczególne dźwięki do różnej kategorii, np. odgłosów zwierząt, natury ( szum wiatru, szelest liści), ludzkich odgłosów.

Uśmiechnięte buzie dzieci i radosne spojrzenia były największą nagrodą dla pań. Wszyscy wrócili do przedszkola nieco zmęczeni i bardzo głodni .