Mamy na Głośnym czytaniu.

Dzieci z grupy 3.4-latków w  ramach obchodów VIII OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM, który trwał od 01.06  do 05.06 br. podczas poniedziałkowej wizyty w Bibliotece Miejskiej / filia nr 13/ poznały książki       z kolekcji “Cała Polska czyta dzieciom”. Pani bibliotekarka zaprosiła dzieci do wysłuchania fragmentu opowiadania Astrid Lindgren z książki pt. “Emil ze Smalandii. Lotta z ulicy Awanturników”. Przedszkolakom bardzo spodobały się przygody małej Lotty- postanowiły więc wypożyczyć książkę do przedszkola. W kolejnych dniach chętne mamy odwiedzały przedszkolaków w przedszkolu i czytały następne fragmenty książki. Przygody rozbrykanych i upartych, ale zarazem bardzo sympatycznych bohaterów opowiadań A. Lingren towarzyszyły dzieciom podczas całego tego niezwykłego tygodnia także w czasie zabaw tematycznych /np. “Urządzamy gospodarstwo Lotty”/, teatralnych /np. “Przygoda Emila z wazą kuchenną”/ oraz zajęć plastycznych.