Cała Polska czyta dzieciom

05.06.2009r. w ramach VIII edycji kampanii “Cała Polska czyta dzieciom” dzieci z grup 3-4latków, 4-latków oraz 6- latków wraz z paniami wzięły udział na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej filia na osiedlu XXX -lecia w głośnym czytaniu. Tradycyjnie na początku panie z biblioteki przywitały dzieci wierszem J. Tuwima “Lokomotywa”. Następnie specjalny gość – pani Alina Kowol- bibliotekarka ze SP nr 10 czytała dzieciom o dziwnych przygodach Tygrysa w kwiatki. Jest to bajka napisana wierszem przez panią Annę Świrszczyńską a jej tytuł oryginalny brzmi “Dziwny tygrys?. Jest to pozycja rekomendowana w tym roku przez kampanię “Cała Polska czyta dzieciom”. Po wysłuchaniu przygód tygryska dzieci zobaczyły występy członków kółka teatralnego ze SP. nr 10, którzy przygotowali przedstawienie w oparciu o legendę nawiązująca do historii naszego miasta pt. “Złota kołyska”. Wizyta w bibliotece była bardzo ciekawa, pouczająca i z pewnością każdy przedszkolak zapamięta ją na długo .