Dni Otwarte w Publicznym Przedszkolu Nr 18

Dnia 13 i 14 maja 2009r odbyły się ?Dni Otwarte w przedszkolu? na które zaprosiliśmy przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami.

13 maja w godzinach porannych tłumnie przybyli ?nowi? przedszkolacy wraz z swoimi rodzicami do poszczególnych grup wiekowych. Tam po zapoznaniu się z panią ,dziećmi,oraz salą przedszkolną odbywały się zabawy w zespołach koleżeńskich, lub indywidualne w zależności od upodobań, zainteresowań, oraz chęci przyszłych przedszkolaków. Następnie zaprosiliśmy gości na przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów z Krakowa pod tytułem ?Porwanie Czupurki?.Spektakl był bardzo interesujący i wesoły, zawierał walory wychowawcze. Nasi goście z zapartym tchem obserwowali przebieg akcji, po czym ponownie wrócili do sal.

14 maja w godzinach popołudniowych zaprosiliśmy naszych gości na zabawy integracyjne do sali 5-latków. Obecni przedszkolacy z grup 5 i 6 latków wraz z paniami: Aleksandrą Szymanowską, Jadwigą Matuszek, Barbarą Buława zaprosili wszystkie dzieci do zabaw integracyjnych. Po przywitaniu każdy przedszkolak otrzymał emblemat ? balonik z imieniem i zaczęła się wspaniała zabawa.

Przy piosenkach: ?Czy grubi,czy chudzi ??, ?Jak przyjemnie maszerować?, ?Blues aerobic?, ?Bawmy się?, ?Jawor? miło i przyjemnie mijał czas. Przyszli przedszkolacy licznie i bardzo chętnie uczestniczyli w proponowanych zabawach. Kolejnym punktem spotkania były zabawy w kącikach działania według indywidualnych zainteresowań dzieci. Niektóre z dzieci oddały się działalności plastycznej: rysowały, lepiły z plasteliny, inne układały puzzle, układanki, a pozostałe grały w gry. Czas pobytu w przedszkolu zakończyło oglądanie sal przedszkolnych. Na pożegnanie każdy przedszkolak otrzymał słodką niespodziankę oraz zielony balonik z numerem przedszkola do którego będzie uczęszczał.

Mamy nadzieję że spotkania te, dostarczyły dzieciom miłych i niezapomnianych wrażeń, pozwoliły na przełamanie ?pierwszych lodów?, oraz pomogą w adaptacji dzieci do nowego środowiska, a rodzicom dostarczyły informacji na temat działalności przedszkola.

Jesteśmy przekonani, że wszystkie wesołe i uśmiechnięte buzie zobaczymy 1 września na inauguracji nowego roku szkolnego 2009/2010.

Więcej zdjęć w galerii.