6-latki na zajęciach w Bibliotece Miejskiej

W środę 20.05 2009 dzieci z grupy 6 – latków ponownie odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Tym razem na zaproszenie pani bibliotekarki dzieci wzięły udział w zajęciu zorganizowanym i przeprowadzonym przez nią pt.”Ekologia górą – Ekoludki ratują świat” w ramach cyklu wielozmysłowe poznawanie treści bajek. Dzieci w trakcie spotkania słuchały bajki o Ekoludkach, które ratowały naszą Ziemię przed zanieczyszczeniami. Bajka ta przypomniała dzieciom zdobyte już przez  nich wcześniej wiadomości na temat zagrożeń i niebezpieczeństw grożących Ziemi ze strony ludzi oraz w jaki sposób należy dbać o Ziemię. Następnie na podstawie wysłuchanej bajki oraz wiadomości dzieci w grupach wykonywały prace plastyczne przedstawiające miasto czyste – ładne i brudne – zanieczyszczone. Wykonane obrazy zabraliśmy do przedszkola a następnie umieściliśmy je w “Galerii przedszkolaka”, którą posiadamy w Osiedlowej Bibliotece .
Nasza wizyta w bibliotece była bardzo ciekawa i pouczająca.