Zajęcia w bibliotece osiedlowej

Grupa dzieci 5,6-letnich udała się do biblioteki na osiedlu. Dzieci otrzymały bilety do “krainy książek” w  cenie dwóch uśmiechów. Następnie dzieci wysłuchały wiersza “Święto wiosny” K.Korewickiej a pomogły im w tym opaski tzw “uszka do słuchania”. Za celne odpowiedzi na pytania dotyczące wiersza Pani bibliotekarka częstowała dzieci słodyczami. Później dzieci rozpoczęły wędrówkę po bibliotece pod kierunkiem bibliotekarki. Dowiedziały się, jakie książki mogą wypożyczyć i jak je odnaleźć na regałach bibliotecznych. Na zakończenie spotkania Pani bibliotekarka przygotowała dla dzieci niespodziankę czyli plakaty “święto wiosny” i oraz żółte i zielone balony. Wiosennym korowodem dzieci wróciły do przedszkola.