Wizyta czeskich przedszkolaków z Karwiny w PP nr 18

Przedszkole Nr 18 ponad dwa lata prowadzi współpracę z czeskim przedszkolem z Karwiny. W ramach tej współpracy odbywają się cykliczne spotkania. Kolejne z takich spotkań miało miejsce w poniedziałek 27.04.09. Do naszego przedszkola w godzinach porannych zawitała delegacja czeskich przedszkolaków z nauczycielkami. Gospodarzami tego spotkania były sześciolatki, które zaprosiły gości na ?Spotkanie bajek?.Po przywitaniu się zabawą ?Wszyscy są?oraz barwnym korowodzie postaci bajkowych, rozdano identyfikatory z postaciami z bajek zaczęła się zabawa. Czesko-polskie drużyny po zobaczeniu scenki z bajki przedstawionej przez dzieci z 6-latków miały za zadanie odgadnąć tytuł bajki, jak również zmierzyć się z zadaniem przyporządkowanym poszczególnym bajkom np.:ułożenie puzzli,lub przejście przez tunelu, odnalezienie pantofelka Kopciuszka itp. Po zakończeniu wszystkich zadań uczestnicy bawili się do piosenki ?Witajcie w naszej bajce?.Następnie odbyło się wręczenie dyplomów uczestnictwa w polsko-czeskim spotkaniu bajek. Kolejne punkty programu to : wspólne gry i zabawy w ogrodzie przedszkolnym, wspólny obiad, oraz zabawy w zespołach koleżeńskich. Dzień był pełen wrażeń i miłych wzruszeń, jak również pełen niespodzianek w postaci miłych upominków. Dzieci polskie otrzymały zakładki do książki, pluszowe breloczki od czeskich przyjaciół. Natomiast przedszkolaki z Karwiny zostały obdarowane misiami i słodyczami. Wszystkim bardzo podobały się prezenty. Z wielką niecierpliwością czekamy na następne spotkanie, które odbędzie się w Karwinie.