“Zielony Dzień” w grupie dzieci 2,3 i 3,4-letnich.

26.03.2009 roku dzieci 2,3 oraz 3,4-letnie w ramach  “ZIELONEGO DNIA” bawiły się na na Balu Żabek. Głównym celem imprezy było przedstawienie koloru zielonego jako koloru przyjaznego dla środowiska, kształtowanie więzi emocjonalnych z przyrodą, rozwijanie wrażliwości na jej piękno oraz integracja dzieci z  różnych grup przedszkolnych.

Zabawa rozpoczęła się wesołym korowodem uroczych, zielonych żabek. Potem były pląsy  i tańce przy piosenkach o żabkach np. “Zielone żabki”,  “Była sobie żabka mała”  itp. Zmęczone tańcami i śpiewem przedszkolaki odpoczywały przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej “Muzyka przyrody”. Następnie przedszkolaki, na podstawie opowiadania  Bechlerowej  “O żabkach w czerwonych czapkach” dowiedziały się, że często zwierzęta kolorem swojego ciała przystosowują się do życia w danym środowisku, i zrozumiały, że kolor zielony jest barwą ochronną żab. Opowiadanie to było również inspiracją do działalności plastycznej dzieci: 2,3-latki malowały żabki, a 3,4-latki wykonywały żabki przestrzenne z rolek po papierze toaletowym i z zielonego kartonu. Po pracy dzieci znowu odpoczywały – tym razem jednak, po wypiciu smacznego zielonego soku, relaksowały się wykonując na plecach kolegi czy koleżanki “wiosenny masażyk”.  A potem znowu były tańce na “zielonej polanie”. To był naprawdę wyjątkowy dzień, który dostarczył naszym maluchom wielu wspaniałych przeżyć.