“Zielony dzień” w grupie 6-latków

Zajęcie “W krainie Zielonych Skrzatów” to czas wspaniałej zabawy w radosnej atmosferze a przy okazji zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców. Dzieci zamieniły się w  Zielone Skrzaty. Każdy uczestnik zabawy przyniósł zielone warzywo lub owoc. Dzieci nazywały je, opisywały kształt, kolor, określały zapach i smak. Opowiadanie “Jesteś Zielonym Skrzatem” było inspiracją do pokonania toru przeszkód. Następnie wybrano króla i królową Zielonych Skrzatów. Skrzaty nie tylko psocą ale uczą się też pilnie – poznały literę “G”. Nie lada wyzwaniem dla dzieci, było poznanie zapachu i smaku limonki. Szkoda, że nie widzieliście tych min ! Następnie dzieci wykonały “zielone kanapki” i “zielone desery”i ze smakiem je zjadły. Uwieńczeniem zajęcia była zabawa ruchowa z wykorzystaniem gazet, która dostarczyła dzieciom duzo radości.