“Ekologiczny patrol” w naszym przedszkolu działa !

Kształtowanie u dzieci nawyków dotyczących ochrony środowiska naturalnego – jest ważnym elementem pracy wychowawczo – dydaktycznej naszego przedszkola.
W dniu 19.03.2009 r. dzieci z grupy 5,6 latków oraz grupy 6 latków – pod wodzą swoich pań: Barbary Szuleka i Katarzyny Kocerba, postanowiły sprawdzić naocznie, czy mieszkańcy naszego osiedla są gotowi na przyjęcie wiosny.
Dzieci z grupy 5,6 latków swoje spostrzeżenia uważnie rejestrowały na kartkach . Z pomocą przychodziły im dzieci z grupy 6 – latków. Uwagami i swoimi spostrzeżeniami bezpośrednio dzieliły się z nauczycielkami i w rozmowach między sobą.
W ten sposób dzieci uczyły się dostrzegać nie tylko piękno przyrody, ale również zauważać zagrożenia spowodowane niszczącą działalnością człowieka (zaśmiecone skwery, wydeptane ścieżki na trawnikach, brak budek lęgowych dla ptaków itd).