“Dzień Marchewki”

W dniu 18.03.2009r. w Przedszkolu nauczycielki D. Mendrela, K. Sieniawska, A. Zbroja, M. Łuksza, G. Krygier- Kuchcińska zorganizowały ? Dzień Marchewki? w związku z realizacją programu ekologicznego “Przyjaciele Natury”. Z tej okazji wszystkie dzieci z grupy 2-3, 4, 5,- latków ubrały się na pomarańczowo, przyniosły do przedszkola marchewki i pomarańcze. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych, w quizie wiedzy o marchewce. Odbył się także bal pomarańczowych marchewek. Największą radość sprawiło dzieciom przygotowanie soku i surówek marchewkowych oraz ich konsumpcja.

Grupę dzieci 5,6-latków  odwiedziła  ?Karotka? czyli maskotka marchewki. Dzień Marchewki jest wyjątkowy więc  Karotka otrzymała złotą koronę i rozpoczęła królowanie. Dzieci układały marchewkową koronę, bawiły się balonami w kolorze marchewkowym. Przygotowały surówkę z marchwi i zjadały ją z apetytem popijając marchewkowym sokiem. Wykonały kukiełki z marchewek. To był wyjątkowy dzień.