“Czym powitać cię wiosenko?”

Dzisiaj tj w piątek 20 marca dzieci z grup: 6 – latków, 5-latków, 4-  latków oraz 3-4 latków tradycyjnie wzięły udział w korowodzie Marzankowym. Dzieci ze swymi paniami – Alą, Gabrysią oraz Klaudią wcześniej przygotowały kukły symbolizujące Marzannę i wraz z nimi udały się do ogrodu przedszkolnego, gdzie przy wspólnych piosenkach, zabawach, okrzykach starały się przegonić zimę i zaprosić do nas Wiosnę. W czasie pobytu w ogrodzie dzieciom udało się usłyszeć śpiew ptaków, który był chyba oznaką szybkiego nadejścia wiosny.
Powrót do przedszkola odbył się przy dźwiękach instrumentów perkusyjnych ze śpiewem i  przy wiosennych okrzykach radości. Dzieci do swych sal wróciły bez Marzanny ale za to z pięknie przystrojonym, zielonym gaikiem. Po takim pożegnaniu zimy wiosna zawita pewnie już szybko!.