Wycieczka do Nadleśnictwa

17 lutego o godz 9.00 dzieci z grup: 5-6 latków i 6 latków wyruszyły na wycieczkę edukacyjną do Nadleśnictwa w Rybniku. Na miejscu zostały bardzo serdecznie przyjęte przez Panią Joannę K. pracownika nadleśnictwa, która zaopiekowała się dziećmi oraz była przewodniczką po fascynującym świecie zwierząt leśnych. Dzieci zobaczyły film edukacyjny o zwierzętach, z którego dowiedziały się jak  zwierzęta żyją w naturalnym środowisku, usłyszały jakie oddają odgłosy. Zobaczyły jakie zostawiają tropy, dowiedziały się jak należy opiekować się zwierzętami podczas zimy, jak należy zachowywać się w lesie. Podziwiały okazy zwierząt umieszczone w gablotach,  dotykały sierści zwierząt, oglądały przez lupę.  Zwieńczeniem wyprawy “małych badaczy przyrody? było odbijanie tropów zwierząt na śniegu. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele wiadomości i ciekawostek na temat życia zwierząt leśnych, jak również niezapomnianych przeżyć i doznań czego dowodem są zamieszczone fotki.