Uroczystość dla Rodziców

Tradycją naszego przedszkola są uroczystości dla Rodziców. Tym razem przedstawiliśmy bajkę muzyczną “Dziadek do orzechów” na podstawie baśni Hoffmanna, do muzyki Piotra Czajkowskiego.

Nauczycielki wraz z dziećmi z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły  do przygotowania przedstawienia. Opracowanie scenariusza, przygotowanie dekoracji, strojów, rekwizytów, wybór utworów muzycznych, nauka układów tanecznych, ruchu scenicznego, mimiki to ogrom wykonanej pracy. W jednym przedstawieniu brały udział dzieci z różnych grup i trzeba było wykonać wiele ćwiczeń i prób by wszystko płynnie przebiegało. Efektem tych działań były występy dzieci przed publicznością składającą się z  Rodziców i rodzeństwa dzieci. Gościem specjalnym była  kierownik ds. przedszkoli WE UM Pani mgr Aleksandra Dembowy.

W dniu 22.01.2009r. wystąpiły dzieci z grup: 3,4-latki, 5-latki, 5,6-latki, zaś 23.01.2009r. dzieci z grup: 2,3-latki, 4-latki, 6-latki.

Zdecydowanej większości Rodziców i gości bajka bardzo się podobała, co wyrażone zostało gromkimi brawami na stojąco oraz  słowami uznania i podziękowania dla nauczycielek.