“Pożegnanie jesieni” – 6 latki dla Rodziców

W środę  3 grudnia grupa dzieci 6-letnich zaprosiła w godzinach popołudniowych swoich rodziców na krótki program artystyczny pt. “Pożegnanie z jesienią”.
Swoją tematyką program występów nawiązywał do realizowanych w tym roku szkolnym zagadnienia  planu rocznego, który brzmi : “Podejmowanie działań ukierunkowanych na pogłębianie dziecięcej ekspresji oraz rozwijanie zainteresowań teatrem w przedszkolu”.
Dzieci w swym programie pokazały, że  potrafią: modulować głos,  uczestniczyć w dialogach, potrafią śpiewać piosenki,  tworzyć akompaniament do piosenek oraz zaprezentować układ taneczny czyli łączyć ruch z melodią .
Dzieci  zaśpiewały piosenkę “Na polanie w lesie”,  podczas refrenu grały na instrumentach muzycznych (trójkątach, grzechotkach, kołatkach, tamburynach) pod batutą dyrygenta Igora.
Następnie przedstawiły inscenizację wiersza J. Brzechwy ” Na straganie” przy użyciu kukiełek.
Na koniec programu dzieci zaprezentowały etiudę teatralną inspirowaną muzyką pt. “Zabawy z Chopinem – czyli taniec leśnych zwierząt”.

Występ dzieci.

Występ dzieci.

Rodzice na widowni.
Rodzice na widowni.