Program “Przyjaciele Natury”

Nasze przedszkole bierze udział w Programie  edukacyjnym ?Przyjaciele Natury?. Program adresowany jest dla przedszkoli z województwa lubelskiego, małopolskiego, śląskiego i warmińsko ? mazurskiego. Celem programu jest: popularyzacja ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli; wzrost świadomości wśród dzieci odnośnie natury; uczenie dzieci samodzielnego myślenia, samodzielności i kreatywności. Program trwa od 29 września 2008 do 30 kwietnia 2009r. Zadaniem naszym jest przeprowadzenie wybranych działań i przygotowanie z tego dokumentacji oraz sporządzenie Raportu. Przy ocenie Raportów będą brane pod uwagę takie czynniki jak: realizacja założonych celów, promowanie ochrony środowiska naturalnego, kreatywność pomysłu, inwencja twórcza, stopień zaangażowania, zasięg działania. Jeśli nasze działania zostaną pozytywnie ocenione przez Jury Programu otrzymamy CERTYFIKAT “Przyjaciel Natury” oraz nagrody w postaci materiałów edukacyjnych i gier. A każde dziecko otrzyma drobny upominek i dyplom “Przyjaciela Natury”.