“Andrzejkowe wróżby w przedszkolu”

28 listopada w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie dzieci z grup: 6-latki, 5-6 latki oraz 4-latki. Celem spotkania było: zapoznanie dzieci ze zwyczajami i tradycjami andrzejkowymi, poznawanie i podtrzymywanie tradycji ludowych, integracja dzieci, nawiązanie bliższych kontaktów z kolegami, wspólne uczestniczenie w imprezie oraz wyzwalanie uczucia radości w trakcie wspólnych zabaw i wróżb.
Po powitaniu wszystkich, wychowawczyni grupy 6-latków Pani Ala opowiedziała dzieciom o tradycjach i wróżbach andrzejkowych.

Potem były wspólne wróżby takie jak: ” Wróżba z monetą”, “Co mówią gwiazdy?”, “Wyścig butów”. Najważniejszą wróżbą było oczywiście lanie wosku, które dzieciom bardzo się podobało.
Pomiędzy wróżami odbywały się zabawy integracyjne takie jak: “Wszyscy są witam was”, “Czarowanie'”oraz tańce. Na zakończenie spotkania odbył się wspólny słodki poczęstunek.

Zabawa była naprawdę bardzo udana.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii, gdzie zobaczycie więcej zdjęć.

Andrzejkowe wróżby.