Spartakiada “W zwierzątkowie”

Inspiracją do przeprowadzenia międzygrupowej spartakiady ” W zwierzątkowie”, było hasło październikowego bloku tematycznego, pt.” Dbam o swoje zdrowie” w grupie dzieci pięcioletnich i sześcioletnich. Korzystając ze słonecznej pogody , przeprowadziłyśmy ją w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci miały okazję rozwijać nie tylko swoją sprawność fizyczną, ale uczyły się osiągania jak najlepszych wyników w atmosferze dobrej rywalizacji , walki ” fair – play”.
Dla urozmaicenia i ożywienia aktywności ruchowej uczestników spartakiady, zostały wykorzystane nietypowe rekwizyty. Można rzec, bezpośrednio z jesiennego parku, lasu czy ogrodu, np. szyszki, kasztany, dynie, liście, ogórki, wiklinowe kosze, brzozowe płotki, chusty. Chętne dzieci nosiły opaski z sylwetami zwierząt dla podkreślenia, że jest to spartakiada w Zwierzątkowie.
Dzieci z olbrzymim zaangażowaniem uczestniczyły w poszczególnych konkurencjach. Czasami słyszałyśmy słowa ” proszę pani , ja nie umiem , nie potrafię”, ale życzliwość innych dzieci i zachęta z naszej strony powodowały, że dziecko pokonywało lęk, strach przed wykonaniem zadania. Uśmiechnięte i szczęśliwe cieszyło się, że jednak spróbowało, że dało radę!.
Przy pięknej pogodzie czas upływał bardzo szybko i przyjemnie. Spartakiada zakończyła się wręczeniem pamiątkowych dyplomów i wspólnym zdjęciem jej uczestników.
Najbardziej wzruszyły nas i ucieszyły wypowiedzi dzieci, które jeszcze długo dzieliły się z nami i między sobą wrażeniami i przeżyciami…
Kasia i Basia , nauczycielki grupy: ” pięciolatków i sześciolatków ” oraz ” sześciolatków”.
Zapraszamy do odwiedzenia galerii – tam znajdziecie zdjęcia.